Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap - Üye Ol - Lost password?

Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar


[ Tags: forum | icin | guncellenen | kurallar ]

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oyROCKY BALBOA
Administrator
haxlife-avatar
*****
Administrator
Yorumları: 1,186 Konuları: 335 Kayıt Tarihi: 06-08-2016 Rep Puanı: 10
Budget: 35 Budget
Items: (View All Items)
Offline
#1
Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar
24-09-2018, Saat: 21:03

Forumdaki yaş ortalamasının düşük olması ve bu genç arkadaşların karakteri oturmadığı için insanlık onuruna yakışmayacak davranışlarda bulunması bir dizi kurallar almamıza sebep olmuştur. Çünkü bu davranışlar bir noktadan sonra  karakter gelişimini tamamlayamamış kişilere de kötü örnek teşkil etttiğinden doğrunun ne olduğunu ayırt edemeyen kişilere de sirayet etmemesi için bunu yapmak şart haline gelmişti.

Cezalı üye sistemini geri getirmeyi planlıyoruz. Sistemi bilmeyen arkadaşlar için ise kısaca anlatacak olursam eğer  ts3 üzerinden kurallara aykırı hareket eden kişileri banlamayıp cezalı üye tagı atıp bi süre kimseye özelden yazıp rahatsız  edememesini sağlayan bir tag. Bunun dışında ceza alan kişileri günü gününe forum konusunda tutacağız. Genelde forumun ve ts3'ün huzurunu bozup ceza alan kişilerin aynı kişiler olduğunu düşünüyoruz.Belirlediğimiz bir süre içinde belirlenen kotadan daha fazla olaya bulaşmış kişilere sadece teamspeak üzerinden değil aynı zamanda forum ve forum etkinlikleri(lig,turnuva vb.) gibi şeyler üzerinden de ceza verip uzaklaştıracağız. Ortamı geren ve rakiplerine herhangi bir saygısı olmayan karakterleri de ya doğru yola sokacağız ya da yolumuzun önünden çekeceğiz.


Teamspeak'ten banlamanın cezalı üye tagından daha büyük bir ceza olduğunu düşünürsek tabii ki ceza süreleri de artacak. Sayısal  olarak bunlardan da bahsedeceğim.

Not : Cezalı üye varken, tekrardan ceza gerektirecek davranışta bulunan üyeye, cezalı üye süresinin üzerine eklenerek ban atılacaktır.

1 ) Oyunculara veya takımlara karşı hakaret edenler kelimelerden dolayı 2 gün ve 7 gün arası ceza alacaktır.. Söylenen kelimenin ağırlığına göre süre belirlenecektir.

2) Direkt olarak kişiye veya bir takıma edilen küfürlerden dolayı ise 7 ile 14 gün arası ceza alacaktır.

3) Kişiden öte kişinin ailevi değerlerine,ırkına veya inancına edilen küfürler ise  14 gün ile 21 gün arası ceza alacaktır.

4) Son olarak ise bir kişinin isteği dışında yapılan  kişisel bilgilerini ifşa(telefon numarası, fotoğraf, adres vb.) o kişi affedene kadar süresiz forumdan banlanacaktır. O kişi affetse dahi 1 sezon boyunca ne forumda ne de ts3'te bulunamayacaktır.


Bu şeyler ise ya direkt muhattabına karşı söylenmiş ya da herkesin görebileceği bir yerde(chat veya takım odasının ismini değiştirme vb.)  söylendiği takdirde bu cezalar uygulanacaktır. Hazırlık maçlarında gerçekten o kişi olup olmadığı tespit edilemeyeceği için kişi itiraf edene kadar veya o olduğuna dair herhangi bir şüphe yoksa ceza verilecektir. 

Yukarıdaki durumlardan herhangi bir şeyi gerçekleştirmiş olan yetkili admin,ts3 veya mod nolursa olsun ilkinde uyarılacaktır. Ardından ise yetkisi alınacaktır. Ne olursa olsun bu kurallara önce biz uyacağız daha sonra da üyelerin uymasını sağlayacağız. Umarım alınan kararlar çoğunluğu mutlu etmiştir. Şu ana kadar elimizden geldiğince cezaları az tutmaya çalıştık ama bu ne yazık ki ne yaparsam yapayım ceza almayacağım alsam da zaten tekrar foruma girerim düşüncesi yüzünden normal bi insanın düşünemeyeceği şeylerin yapılmasına neden oldu. Şu ana kadar tüm üyeliği silinen kişiler(her ne kadar fazla olmasa da) affedilmiştir. Son af gözüyle bakabilirsiniz. Bundan sonra affedecek olan kişi muhattap biz olmadığımız sürece kendimiz olmayacağız. 
Son Düzenleme: 11-10-2018, Saat: 23:14, Düzenleyen: ZYRAA.


buon
Member
haxlife-avatar
***
Yorumları: 67 Konuları: 0 Kayıt Tarihi: 19-11-2017 Rep Puanı: 0
Budget: 48 Budget
Offline
#2
Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar
24-09-2018, Saat: 21:28

güzel kurallar, özellikle 13 yaşıdanki kardeşlerimizi caydıracak nitelikte. tabi hax odasında ana bacı sövüp ts3'te hakaret yiyince ''Örnek: ibne, yavşak, gavat, puşt vb. gibi kelimeler. '' bizi banlatmazlarsa xdd
Son Düzenleme: 24-09-2018, Saat: 21:29, Düzenleyen: buon.


Nexon367
Sergeant Member
haxlife-avatar
***
Member
Yorumları: 86 Konuları: 0 Kayıt Tarihi: 22-05-2017 Rep Puanı: 0
Budget: 36 Budget
Offline
#3
Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar
24-09-2018, Saat: 21:31

puştidore :'(


Tuisem
Member
guest-avatar

GuestStarsGuestStarsGuestStarsGuestStarsGuestStars
Member
HaxLife.com
#4
Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar
25-09-2018, Saat: 12:49

Ağzına sağlık , Tahrik cezaları ve kapsamıda artmalı saçma sapan şeyler yazıp sövdürene kadar uğraşan arkadaşlar var


Bucklez
Takımlı Üye
haxlife-avatar
***
Yorumları: 73 Konuları: 5 Kayıt Tarihi: 18-12-2017 Rep Puanı: 0
Budget: 47 Budget
Offline
#5
Forum ve TS3 için Güncellenen Kurallar
11-10-2018, Saat: 23:31

hadi bağalım

vP3yRR.jpg


[ Tags: forum | icin | guncellenen | kurallar ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi