Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap - Üye Ol - Lost password?

Değişen Lig Sistemi ve 1. Lige Alınacak Takımlar Konusu  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oyROCKY BALBOA
Administrator
haxlife-avatar
*****
Administrator
Yorumları: 1,270 Konuları: 379 Kayıt Tarihi: 06-08-2016 Rep Puanı: 9
Rank: 847 Rank
Items: (View All Items)
Online
#1
Değişen Lig Sistemi ve 1. Lige Alınacak Takımlar Konusu
21-06-2019, Saat: 20:44

1. ligde oynamayı bekleyen ve bu beklenti gerçekleşmeyince hayal kırıklığına uğrayan çok arkadaş oldu. Bundan sonra  belli kalıplar içine almanın herkesin daha gerçekçi beklentiler içine girmesini sağlayacağı için bazı kararlar aldık.


Daha önce açtığımız konudaki değişiklikleri yeni bir konuyla beraber anlatalım istedik.

1. ligdeki takım sayısı minumum 10 maksimum 14 takım olacak.
Artık 1.ligde oynayabilmek için ufak istisnalar dışında Plus ligde ilk 2'ye girmek gerekecek.
Plus lig şampiyonu direkt olarak 1. ligde oynamaya hak kazanacak
Eğer 1.ligde devam eden takım sayısı 10'dan az olursa lige katılma önceliği Plus lig 2.sinde olacak. Plus lig 2.si kapandığı takdirde hak bir başka takıma geçmeyecek.
Eğer 1. ligde devam eden takım sayısı ve Plus lig takımları da dahil edildiğinde  takım sayısı 12'den az olursa  sezon başlamadan önce yaklaşık 1-2 hafta süren mini bir turnuva yapılacak ve ne kadar takım gerekiyorsa ordaki sıralama göz önünde bulundurulup lige alınacak.
Plus lig seviyesinin üstünde dahi bir kadroya sahip olsa bile o takım o istisnaları taşımaması durumunda ise Plus ligden başlayacak.
1.lig veya Plus ligde oynadığı dönemde takım kapatan arkadaşların takım kaptanı olduğu ekipler asla direkt olarak 1.lige alınmayacaktır. 
Son kural bundan sonra CL için herhangi bir turnuva düzenlenmeyecek. O sezondan sonra devam eden 4 takım kalsa dahi sıralama neyse ona göre slotlar verilecek. Eğer lige devam eden takım sayısı 4'ten azsa turnuva düzenlenecek.

Ve son olarak yukarıdaki istisnadan bahsetmek istiyorum.

Ufak istisnalardan bahsetmem gerekirse takım ismi vererek anlatmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Örneğin lige başvurduğu takdirde daha önce ligde oynamış takımlardan örnek vermem gerekirse ''Stiff Wind'', ''Angry Bulls'' ve ''Gamblers'' gibi şampiyonluk elde etmiş takımlar direkt olarak 1.lige alınacak. Aynı isme sahip olmasa bile bu takımların kaptanlığını yaparken örneğin ''ROCKY BALBOA'', ''ES Pierre'', ''Jordao'' gibi şampiyon olmuş kaptanların da kurduğu takımlar ismi nolursa olsun 1. lige alınacak.Kısacası basit bir şekilde anlatmak gerekirse; 

1. Lige eden takımlar( Devir dahil) + Plus lig şampiyonu+Şampiyon takımlar ve takım kaptanları Plus lig 2.si(eksik olursa)+ Düzenlenecek turnuva yoluyla girecek takımlar (eksik olursa)


Ligdeki takım sayısı 16'dan fazla olmayacak  10'dan aşağı düşmeyecek.. Aşağı düşecek gibi olduğu takdirde bazı eklemeler ve değiştirmeler yapılabilir. Onun dışında uygulanacak olan format budur. Bundan sonra takım kapatacak arkadaşların tekrar kurması halinde 1. lige girmesi garanti olmayacaktır.
Son Düzenleme: 24-06-2019, Saat: 18:02, Düzenleyen: ROCKY BALBOA.
Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi