Hoşgeldin, Ziyaretçi: Giriş Yap - Üye Ol - Lost password?

A2 Takımı Kuralı ve Plus Lig


[ Tags: takimi | kurali | plus ]

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oyROCKY BALBOA
Administrator
haxlife-avatar
*****
Administrator
Yorumları: 1,144 Konuları: 326 Kayıt Tarihi: 06-08-2016 Rep Puanı: 4
Budget: 35 Budget
Items: (View All Items)
Offline
#1
A2 Takımı Kuralı ve Plus Lig
14-04-2018, Saat: 16:26

Evet arkadaşlar 1. ligde bazı takımların kadrolarının geniş olduğunu göz önünde bulundurarak yeni bir düşünceyi hayata geçirmeye karar verdik. Bildiğiniz gibi bazı takımlar 10-12 oyuncuyu kadrosunda bulunduruyor. Çoğu sezon içinde sadece 5-6 oyuncusunu oynattığı için geri kalanı ya takım değiştiriyor ya da ligde forma şansı bulamıyor. Bazı oyuncular oynamak istemesine rağmen ortamını değiştirmemek için oyunu 2.plana atıp takımında kalıyor. 2. lige pilot takım kurabileceğiniz gibi aynı zamanda 2. ligdeki bazı takımları da pilot takım olarak seçebilirsiniz.Böyle olması yerine bu tarz takımların aynı anda 2 ligde olması  şans veremediği oyuncuları bu ligde oynatmaları daha doğru olur diye düşündük. En azından bu yaz sezonunda bu fikrin ne kadar uygulanabilir olduğunu görmek istiyoruz. Fazla uzatmadan sistemin uygulanışına geçeyim. Tabii ki 2 farklı ligde oynamanın bazı şartları olacak. 

* 2. lige pilot takım kurabileceğiniz gibi aynı zamanda 2. ligdeki bazı takımları da pilot takım olarak seçebilirsiniz.

* Maçlar aynı gün ve aynı saatte olacağı için 1. ligde oynattığınız oyuncuları doğal olarak Plus lig maçlarında oynatamayacaksınız. Eğer Plusta veya 1.ligde wildcardlı bir maç olursa diğer ligin maçında oynamış oyuncular başka tarihte oynansa dahi diğer ligin aynı haftasında oynayamayacaklar. Oynadıkları takdirde hükmen mağlup sayılacaklar. Anlamayan olursa diye şöyle anlatayım. Eğer siz 1. ligin 10. haftasında A-B-C-D kadrosuyla çıktıysanız ve Plus ligdeki maçınız ertelendiysePlus ligin 10.haftası daha sonra oynansa dahi bu 4'lü forma giyemeyecek. Aynı şekilde 1.lig maçınız
ertelenirse de aynı kural geçerli.


* Plus ligde hangi isimle oynadığınızı seçmek sizin seçiminiz olacak. Aynı anda 2 ligde oynamak isteyen takımlar 2 ayrı başvuru yapıp 2. ismini de belirtmesi gerekecek. 2 farklı isim olsa dahi sadece 1. lig kadrosu için konu olacak ve transferler o konu üzerinden yapılacak.

* Aynı şekilde Teamspeak'te de sadece 1. lig bölümünde odaya sahip olacaklar.

* Plus ligi şampiyon tamamlarsa doğal olarak  CL Playoff hakkı ve 1. lige çıkma hakkı elde edemeyecekler. Sıra bir arkadaki takıma geçecek.

* Bu sezon lig sistemin değişecek olmasının etkisiyle 3.ligde açılırsa aynı şekilde Plus ligdeki takımlarda 3.ligde böyle bir hakka sahip olacak.

* Son olarak tabii ki aynı anda 2 ligde oynayan takımların kadro slotu biraz daha fazla olacak.

Konu hakkında fikir ve düşüncelerini belirtirseniz iyi olur. Konuya dair eklenebilecek bir fikir verecekseniz veya tam tersine oluşabilecek açıklar olduğunu düşünüyorsanız da yorum olarak belirtin. Sezon başlamadan kusursuz bir şekilde uygulamaya koyalım.


HaxLife Yönetimi 
Son Düzenleme: 14-04-2018, Saat: 16:32, Düzenleyen: ROCKY BALBOA.


[ Tags: takimi | kurali | plus ]


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi